Любашівська громада
Одеська область, Подільський район

Про хід виконання «Програми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків на території Любашівської селищної  територіальної громади на 2025-2026 роки» у 2025 році

Дата: 20.01.2026 13:41
Кількість переглядів: 209

XLVI сесія VIII скликання

 Р І Ш Е Н Н Я

 ____січня 2026 року                                                                                          № ________

 

       Про хід виконання «Програми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків на території Любашівської селищної  територіальної громади на 2025-2026 роки» у 2025 році

 

       Відповідно до  пункту 22 частини 1 статті 26, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 19 Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 року № 775 «Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуаці, висновків та рекомендацій засідання постійної комісії селищної ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку заслухавши інформацію начальника відділу зв’язків з правоохоронними органами, цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи Любашівської селищної ради про хід виконання «Програми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків на території Любашівської селищної територіальної громади на 2025-2026 роки» у 2025 році,  селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

1. Інформацію начальника відділу зв’язків з правоохоронними органами, цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи Любашівської селищної ради Дмитра КУЗЬМЕНКА  про хід виконання «Програми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків на території Любашівської селищної територіальної громади на 2025-2026 роки» у 2025 році»  взяти до відома (додається).

 

2. Відділу зв’язків з правоохоронними органами, цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи Любашівської селищної ради (Дмитро КУЗЬМЕНКО) продовжити виконання заходів «Програми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків на території Любашівської селищної територіальної громади на 2025-2026 роки» у 2026 році.

 

3. Це рішення:

- може бути зупинено у пятиденний строк з моменту його прийняття селищним головою і внесено на повторний розгляд ради із обґрунтуванням зауважень. (частина 4 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»);

 

2

 

- може бути оскаржено в адміністративному суді в шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина друга статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України), якщо інший порядок оскарження не передбачений чинним законодавством;

- набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення на веб-сайті Любашівської селищної ради:  https://lubashivska-gromada.gov.ua  (стаття 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

 

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань планування, фінансів,  бюджету  та соціально-економічного розвитку.

 

 

 

Селищний   голова                                                                  Геннадій ПАВЛОВ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Додаток

     до рішення селищної ради

     від     січня  2026 року № ______

 

 

                                                            Інформація

     Про хід виконання «Програми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків на території Любашівської селищної  територіальної громади на 2025-2026 роки» у 2025 році

 

            «Програма створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків на території Любашівської селищної  територіальної громади на 2025-2026 роки» була затверджена рішенням селищної ради від 17.12.2024 року №7382. Метою Програми є забезпечить можливість реального та ефективного функціонування Єдиної державної системи запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру з найменшими фінансовими витратами. Програма розрахована на 2 роки. У 2025 році фінансування Програми становило 87 074,00 грн. (з них 70 731, 00 грн. виділено на закупівлю паливно-мастильних матеріалів та 16 343,00 грн. – на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентаря для ліквідації наслідків падіння уламків ракети с.Петрівка)

Орієнтований обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми в повному обсязі становить 1 905 676,00 грн в 2026 році.

Програма дільться на 7 розділів:

І. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

               Державна політика у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру здійснюється на принципах пріоритетності завдань, спрямованих на рятування життя та збереження здоров’я людей і довкілля та безумовного надання переваги раціональній і превентивній безпеці.

               В основу реалізації Програми покладено принцип об’єднання зусиль державних і недержавних органів усіх рівнів для розв’язання проблеми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру з метою екстреного використання їх у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

               Матеріальними резервами є будівельні матеріали, пальне, медикаменти, продовольство, техніка, технічні засоби та інші матеріальні цінності, призначені для проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.

               На території громади розміщено 12 потенційно небезпечних для населення об’єктів що є  зоною можливого ризику виникнення аварій техногенного походження. Враховуючи, що рівень зносу обладнання більшості підприємств наближається до критичного, кількість випадків виникнення аварій може збільшуватися.

              Територією  проходить 132.3 км газопроводів, їхню роботу забезпечують 1 газорозподільча станція (ГРС), 20 газорегуляторних ГРП і ГРШ.  Аналіз технічного стану обладнання та газопроводів показує, що значна їх частина знаходиться у задовільному стані.

               Територією  громади  проходять  державні  автошляхи  загального  користування

М-05 Київ-Одеса, М-13 Кропивницький-Платонове міжнародного значення  з інтенсивним рухом та ділянка залізниці з пасажирським та вантажними перевезенням.          

               З кожним роком збільшується кількість природних катаклізмів, які супроводжуються значними матеріальними збитками. Аналіз надзвичайних ситуацій свідчить, що їх загальна кількість за останні роки не зменшується, а навпаки – збільшується. Наявність місцевого матеріального резерву дозволяє аварійно-відновлювальним силам  своєчасно виконати заходи, спрямовані на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій, надання термінової допомоги постраждалому населенню.

               Вищевказане дає змогу зробити висновок, що створення місцевого та об’єктових матеріальних резервів є життєво необхідним, оскільки забезпечує матеріальну основу для оперативного проведення першочергових робіт із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, забезпечення зниження матеріальних збитків та зменшення кількості можливих втрат населення.

       Правовою  основою Програми є чинне законодавство України:

- Конституція України;

- Кодекс цивільного захисту України;

- Постанова Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015року N775 «Про затвердження

Порядку створення  та  використання  матеріальних  резервів  для  запобігання  і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій».

- Постанова Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №415 «Про затвердження Порядку використання коштів резервного фонду бюджету.

II. Мета та основні завдання Програми

            Метою розробки є виконання  Кодексу цивільного захисту України, Постанови Кабінету  Міністрів  України  від 30 вересня 2015 року  № 775 "Про затвердження Порядку

створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій"

            Створення матеріального резерву територіальної програми забезпечить можливість реального та ефективного функціонування Єдиної державної системи запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру з найменшими фінансовими витратами.

ІІІ. Основні напрямки реалізації Програми

Основними напрямками реалізації Програми є:

           - створення місцевого матеріального резерву для виконання заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій їх наслідків і надання термінової допомоги постраждалому населенню, покладається на виконавчий комітет селищної ради через  відділ правового забезпечення, зв’язків з  правоохоронними органами, цивільного захисту,  оборонної та мобілізаційної  роботи селищної ради;

           - створення на підприємствах, в установах та організаціях, незалежно від форм власності та підпорядкування, у власності яких є об’єкти підвищеної небезпеки, об’єктового матеріального запасу для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій їх наслідків, проведення невідкладних відновлювальних робіт, покладається на керівників цих підприємств, установ та організацій громади.

IV. Основні заходи реалізації Програми

          1.Визначення максимально гіпотетичної (прогнозованої) надзвичайної ситуації, характерної для конкретної території, об’єкта, а також передбаченого обсягу робіт з ліквідації її наслідків

            Виконавчим комітетом Любашівської селищної ради визначено максимально гіпотетичні надзвичайні ситуації згідно Плану реагування на надзвичайні ситуації громади запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.

Відповідальні – комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Любашівської селищної ради.

         2.Визначення номенклатури, обсягів та норм накопичення матеріальних резервів місцевого та об’єктового рівнів.

             Номенклатура обсягів та норм накопичення матеріальних резервів місцевого та об’єктового рівнів визначається і затверджується розпорядженням селищного  голови та наказами керівників підприємств.

 

Відповідальні – комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Любашівської селищної ради.

         3.Погодження і затвердження номенклатури й обсягів матеріальних резервів різних рівнів.

          Погоджено з виконавчим комітетом селищної ради та комісією з питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних  ситуацій номенклатури з обсягів  резерву  місцевого                                                                                

та об’єктового рівня підприємств,  об’єкти які не увійшли до переліку об’єктів підвищеної небезпеки.                     

Відповідальні – комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Любашівської селищної ради.

          4.Створення умов щодо зберігання матеріальних цінностей

            Створення умов щодо зберігання місцевого (об’єктового) матеріального резерву покладається на голову комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Любашівської селищної ради.

Відповідальні — комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Любашівської селищної ради

          5.Створення місцевого матеріального резерву у термін 2025-2026 роки

Відповідальні — комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Любашівської селищної ради, спільно з  фінансовим управлінням.

         6. Створення об’єктового матеріального запасу у термін 2025-2026 роки

Відповідальні — керівники підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та підпорядкування.

 

         7. Виконання робіт, пов’язаних із накопиченням матеріальних цінностей, що залучаються до резервів, підготовка відповідних річних графіків накопичення резервів 2025-2026 роки.

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Любашівської селищної ради, спільно з фінансовим управлінням.

          8. Залучення для вищевказаних заходів резерву наступного вищого рівня у разі недостатньої наявності матеріального резерву відповідного (місцевого та об’єктового) рівня.

           Для поновлення матеріальних резервів місцевого рівня, що використані в поточному році під час ліквідації надзвичайної ситуації, кошти передбачаються під час формування міського бюджету на наступний рік з урахуванням реальних можливостей, окремою статтею у бюджеті відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 775 „ Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій ˮ.

Відповідальні — комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Любашівської селищної ради.

           9. Поновлення резервів, використаних під час ліквідації надзвичайної ситуації

Відповідальні - комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Любашівської селищної ради, спільно з фінансовим управлінням. Керівники  підприємств.

          Перелічені заходи можуть бути реалізовані послідовно або співпадати в часі. Обсяги робіт, терміни їх виконання повинні обґрунтовуватись окремо в кожному конкретному випадку та узгоджуватись з виконавцем.

V. Обсяги та джерела фінансування Програми

         Забезпечення створення, утримання та поповнення резервів здійснюється:

         - місцевого резерву — за рахунок коштів місцевого бюджету у межах фінансових можливостей;

         - об’єктового запасу — за рахунок власних коштів підприємств.

         Створення, утримання та поповнення резервів усіх рівнів може здійснюватися за рахунок добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та об’єднань громадян, інших не заборонених законодавством джерел.

VI. Очікувані результати виконання  Програми

          Результатом виконання Програми має стати створення місцевого та об’єктового матеріальних резервів з метою використання їх у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій, ліквідації цих надзвичайних ситуацій та їх наслідків.

VІI. Контроль за виконанням Програми

          Відповідальність за створення та накопичення резервів покладається на селищного голову та керівників підприємств.

          Контроль за створенням, зберіганням, використанням та поповненням селищного та об'єктових резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків на території громади здійснює комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій селищної ради.

 

Номенклатура та обсяги

матеріально-технічних засобів щодо попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків

Любашівської селищної  територіальної громади

 

№  

з/п

Найменування матеріальних резервів

Од.  

виміру

Запланований обсяг резерву

Примітка

кількість

вартість тис. грн.

1

2

   3

       4

      5

     6

1. Засоби забезпечення пошуково-рятувальних та невідкладних аварійно-відновлювальних робіт

1.

Лопата залізна штикова

шт.

20

3

 

2.

Лопата залізна совкова

шт.

20

2

 

3.

Сокира будівельна

шт.

10

3

 

4.

Пила поперечна

шт.

4

1.6

 

5.

Бензоріз

шт.

1

10

 

6.

Ліхтар акумуляторний

шт.

6

6

 

7.

Бензинова пила

шт.

2

8

 

2. Засоби хімічного захисту

    1.

Респіратор протихімічний РОLAX

     шт

500

  31

 

 3. Медичне обладнання та комплекти

  1.

 Лікарські засоби та вироби медичного призначення резерву медичних закладів для запобігання та ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій згідно наказу МОЗ України № 331 від 10.08.2001 року.

   Компл.

100

218

 

4. Пально – мастильні матеріали

     1.

Автомобільний бензин:     - А-95

тон

5

300

Придбано

0,550

   2.

Дизельне паливо

тон

5

275

Придбано

0,850

   3.

Олива моторна

тон

1

24

 

5. Будівельні матеріали

  1.

Шифер

лист

500

    200

 

  2.

Скло

м2

500

      40

 

  3.

Пиломатеріали

м3

100

      20

 

  4.

Лісоматеріали

м3

100

      15

 

  5.

Цвяхи різні

кг

100

  1.8

 

6. Речове майно

1.

Намети УСБ-56  

к-т.

10

150

 

2.

Намети УСТ-56  

 к-т.

2

30

 

3.

Ліжко-розкладушка  

 шт.

100

60

 

4.

Матраси  

 шт.

100

20

 

5.

Подушка

 шт.

100

5

 

6.

Білизна постільна  

к-т

100

5

 

  7.

Ковдра бавовняна  

 шт.

100

5

 

  8.

Робочий одяг (куртка, брюки, сорочка, рукавиці, кепка)

 к-т.

100

75

 

  9.

Рукавиці брезентові

 пар

100

1

 

  10.

Взуття робоче

    пар

100

30

 

  11.

Чоботи гумові

пар

100

15

 

7. Продовольство

1.

Хліб, хлібобулочні й макаронні  вироби

тон

10

80

 

2.

Консерви рибні, рослинні

ум. б-к.

2500

37,5

 

3.

Консерви мясні

ум. б-к.

2500

50

 

4.

Крупи різні

тон

5

5

 

5.

Маргарин, жир тваринний

тон

1

40

 

6.

Цукор

тон

2

40

 

7.

Чай

тон

0,05

0,05

 

8.

Сіль

тон

1

3

 

9.

Борошно

тон

10

32

 

10.

Олія соняшникова

тон

10

25

 

8. Засоби служби харчування

1.

Термоси

шт.

5

4

 

2.

Каструлі

шт

5

1,5

 

3.

Посуд

к-т

100

2

 

9. Предмети першої необхідності

1.

Мило

тон

1

30

 

2.

Пральний порошок

тон

1

16

 

3.

Свічки

шт.

1000

2

 

4.

Сірники

кор.

1000

0,3

 

5.

Пакети для сміття

упак.

500

20

 

6.

Синтетичні мийні засоби для миття посуду та твердих поверхонь

   тон

0.5

40

 

7.

Санітарно-гігієнічні вироби з паперу

шт

1000

5

 

8.

Антисептик

літр

50

5

 

             

 

 

Секретар селищної ради                                                              Людмила МОКРЯК           

 

Начальник відділу зв’язків з правоохоронними

органами, цивільного захисту, оборонної

та мобілізаційної роботи

Любашівської селищної ради                                                    Дмитро КУЗЬМЕНКО

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних