Любашівська громада
Одеська область, Подільський район

Про затвердження Програми підтримки функціонування  Подільського районного сектору № 4 філії Державної установи «Центр пробації» на території Любашівської територіальної громади на 2026-2027 роки

Дата: 19.05.2026 10:18
Кількість переглядів: 12

________ сесія VIII скликання

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

    ____   травня  2026 року                                                                                       №____

 

Про затвердження Програми підтримки функціонування  Подільського районного сектору № 4 філії Державної установи «Центр пробації» на території Любашівської територіальної громади на 2026-2027 роки

           

  Відповідно до пункту 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  розглянувши  лист  начальника Подільського районного сектору № 4 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області                                                                                     Ігор ДАРМАКУКИ від 27.04.2026 року № 299/28/16/1-26 та з метою забезпечення підвищення загального рівня безпеки, зменшення кількості правопорушень, вжиття заходів, спрямованих на усунення причин та умов учинення протиправних діянь, а також налагодження дієвої співпраці органів пробації та місцевих органів виконавчої влади в зазначеній сфері,  селищна рада

ВИРІШУЄ:         

 1.Затвердити Програму підтримки функціонування  Подільського районного сектору № 4 філії Державної установи «Центр пробації» на території Любашівської територіальної громади на 2026-2027 роки (далі - Програма), що додається.

 2. Фінансовому управлінню Любашівської селищної ради забезпечити фінансування заходів, передбачених Програмою в межах наявних асигнувань, затверджених у бюджеті селищної ради на відповідний бюджетний період.

  3.Це рішення:

- може бути зупинено у п’ятиденний строк з моменту його прийняття селищним головою і внесено на повторний розгляд ради із обґрунтуванням зауважень. (частина 4 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»);

- може бути оскаржено в адміністративному суді в шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина друга статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України), якщо інший порядок оскарження не передбачений чинним законодавством;

- набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення на веб-сайті Любашівської селищної ради: https://lubashivska-gromada.gov.ua/  (стаття 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

4.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію селищної ради з  питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

 

    Селищний голова                                                                               Геннадій  ПАВЛОВ

 

Додаток

до рішення селищної ради

від  _________ 2026 року  № ____

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Програма

підтримки функціонування  Подільського районного сектору № 4 філії Державної установи «Центр пробації» на території Любашівської територіальної громади

на 2026-2027 роки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Любашівка - 2026

  1. Паспорт

Програми підтримки функціонування  Подільського районного сектору № 4 філії Державної установи «Центр пробації» на території Любашівської територіальної громади на 2026-2027 роки (далі-Програма)

 

1.

Ініціатор розроблення Програми:

  • Подільський РС № 4 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області.

2.

Розробник Програми:

  • Подільський РС № 4 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області.

3.

Відповідальний виконавець Програми:

  • Подільський РС № 4 філії  Державної установи «Центр пробації» в Одеській області.

4.

Учасник Програми:

  • Подільський РС № 4 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області.

 

5.

Термін реалізації Програми

  • 2026-2027 роки.

6.

Перелік бюджетів які беруть участь у фінансуванні Програми

  • бюджет Любашівської селищної ради;
  • Інші джерела, не заборонені законодавством 

7.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми тому числі:

40,0 тис.грн.

7.1.

Кошти місцевого бюджету

2026р.- 20,0 тис.грн.

2027р.- 20,0 тис.грн.

 

2. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма

Подільський районний сектор № 4 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області виконує комплекс державних завдань, визначених Законом України «Про пробацію» від 05.02.2015 № 160-VIII, серед яких - забезпечення виконання судових рішень щодо покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, здійснення нагляду за засудженими, реалізація соціально-виховних заходів, складання досудових доповідей, проведення пробаційних програм, а також здійснення заходів, спрямованих на ресоціалізацію осіб, які перебувають у конфлікті із законом. Такі завдання прямо випливають із державної політики у сфері пробації, яка спрямована на захист суспільства, запобігання повторній злочинності та формування умов для повернення особи до правослухняного способу життя.

У процесі реалізації цих функцій орган пробації щоденно забезпечує виконання важливих для суспільної безпеки процедур: від індивідуальної оцінки ризиків вчинення повторної злочинності, підготовки висновків для судів, контролю за поведінкою засуджених, до організації соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Він є невід’ємною ланкою системи правосуддя, від стабільної роботи якої залежить як виконання судових рішень, так і рівень громадського порядку на території Любашівської селищної ради.

Особливої актуальності діяльність пробації набуває в умовах воєнного стану, коли до кола осіб, з якими працює орган пробації, можуть належати не лише цивільні правопорушники, а й військовослужбовці, ветерани війни, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, бійці-добровольці АТО/ООС, члени сімей учасників бойових дій, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, члени сімей діючих військовослужбовців, а також члени сімей військовослужбовців, які загинули, перебувають у полоні або вважаються зниклими безвісти, а також інші особи, яким інкримінується вчинення правопорушень в умовах збройної агресії проти України.

Окремої уваги в умовах воєнного стану потребує робота органу пробації з особами, яким інкримінуються або які засуджені за кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України, зокрема за колабораційну діяльність, передбачену статтею 111-1 Кримінального кодексу України. Колабораційна діяльність, що полягає у співпраці з державою-агресором, підтримці окупаційних адміністрацій або сприянні їх діяльності, становить серйозну загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності та інформаційній безпеці України.

У таких випадках орган пробації виконує важливу функцію держави щодо здійснення контролю за поведінкою таких осіб, забезпечення виконання судових рішень, проведення оцінки ризиків повторного правопорушення, а також здійснення індивідуальної соціально-виховної роботи, спрямованої на недопущення повторної антидержавної діяльності. Ефективна робота органу пробації у цій сфері є одним із елементів системи протидії внутрішнім загрозам національній безпеці та сприяє стабілізації суспільної ситуації в умовах збройної агресії.

З огляду на це, належне матеріально-технічне забезпечення органу пробації, створення безпечних умов їх функціонування та забезпечення безперервної роботи підрозділу пробації мають важливе значення для здійснення контролю за особами, причетними до колабораційної діяльності, а також для забезпечення ефективної реалізації державної політики у сфері правосуддя та національної безпеки. Контроль, нагляд, проведення соціально-виховної роботи, оцінка ризиків вчинення повторного правопорушення та індивідуальне планування роботи з такими категоріями осіб потребують підвищених вимог до безпеки, конфіденційності, матеріально-технічного забезпечення, кадрової спроможності та безперебійного функціонування інфраструктури підрозділу органу пробації, а також належної міжвідомчої взаємодії з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, соціальними службами, ветеранськими організаціями та іншими суб’єктами, що забезпечують реалізацію державної ветеранської політики.

У своїй діяльності сектор  керується низкою нормативно-правових актів Міністерства юстиції України, а також законами України, що визначають організаційні, процесуальні та змістовні засади діяльності уповноважених органів з питань пробації. Зокрема, правовою основою діяльності є Закон України «Про пробацію» від 05.02.2015 № 160-VIII, який визначає мету, завдання, принципи та основні повноваження органів пробації. Водночас практичне виконання окремих функцій забезпечується через спеціальні підзаконні нормативні акти, серед яких Наказ Міністерства юстиції України від 27.01.2017 № 200/5, яким затверджено Порядок складення досудової доповіді; Наказ Міністерства юстиції України від 27.04.2018 № 1301/5, що визначає Порядок виконання уповноваженими органами з питань пробації судових рішень про призначення покарання у виді штрафу; Наказ Міністерства юстиції України від 29.01.2019 № 272/5, який регламентує порядок здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи із засудженими; а також Міжвідомчий порядок взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, затверджений 03.04.2018 № 974/5/467/609/280, що регламентує координацію між установами виконання покарань, органами пробації та суб’єктами соціального патронажу при підготовці осіб до звільнення. Саме сукупність цих актів формує нормативну основу діяльності сектору, а тому їх обов’язково необхідно відобразити в програмі як повноцінне правове підґрунтя її прийняття та реалізації.

Крім того, діяльність сектору пробації у частині взаємодії з органами місцевого самоврядування та реалізації відповідних місцевих програм спирається також на положення Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного кодексу України та інших актів, що визначають повноваження місцевих рад щодо затвердження та фінансування місцевих цільових програм, спрямованих на вирішення питань місцевого значення, забезпечення правопорядку, соціальної стабільності та реалізацію державної політики на відповідній території.

Окремого та посиленого акценту потребує ветеранська складова цієї Програми. Відповідно до положення про Раду з питань ветеранської політики при Державній кримінально-виконавчій  службі (ДКВС) України, ветеранська політика в системі ДКВС та суміжних інституцій має будуватися на принципах законності, відкритості, професійності, рівності, поваги до ветеранів, урахування їх потреб, забезпечення соціального, психологічного та правового супроводу, розвитку міжвідомчої взаємодії та формування культури поваги до учасників бойових дій і осіб з інвалідністю внаслідок війни.

З огляду на це, діяльність сектору пробації не може обмежуватися лише формальним контролем за поведінкою осіб, які мають статус ветеранів війни. Навпаки, така діяльність повинна включати індивідуальний підхід, аналіз соціальних, психологічних і правових потреб ветеранів, сприяння їхній адаптації, координацію із суб’єктами надання соціальних послуг, органами місцевого самоврядування, ветеранськими, благодійними та громадськими організаціями, а також підготовку практичних пропозицій щодо вдосконалення механізмів підтримки ветеранів та членів їхніх сімей у межах компетенції органів пробації. Саме тому Програма має не лише враховувати питання підтримки ветеранів, а й чітко визначати ветеранську політику як один із пріоритетних напрямів своєї реалізації та практичної діяльності сектору пробації.

Згідно з вимогами наведених актів, для забезпечення ефективності сектору пробації необхідно створити стабільні умови роботи персоналу: належно облаштовані адміністративні приміщення, робочі місця, засоби зв’язку, комп’ютерну техніку, доступ до електро-, тепло- та водопостачання, водовідведення, безпечне середовище, належні умови для конфіденційного прийому осіб та зберігання персональних даних. Відсутність або недостатність такого забезпечення безпосередньо впливає на можливість сектору пробації своєчасно та якісно виконувати покладені на них державні функції.

Проблема, яку має розв’язати Програма, полягає у недостатньому рівні організаційного, матеріально-технічного та фінансового забезпечення сектору пробації, що безпосередньо впливає на безперервність виконання судових рішень, проведення соціально-виховної роботи, підготовку досудових доповідей, реалізацію пробаційних програм та належне виконання завдань у сфері ресоціалізації.

Особливо чутливою така проблема є саме в частині роботи з ветеранами війни, учасниками бойових дій та членами їхніх сімей, оскільки така категорія осіб часто потребує комплексного супроводу, координації з різними установами, делікатного підходу та додаткових організаційних ресурсів. Неналежне ресурсне забезпечення сектору пробації унеможливлює повноцінне реагування на ці потреби, що може негативно впливати як на результати пробації, так і на стан суспільної безпеки в цілому.

Відсутність достатнього ресурсного та організаційного забезпечення діяльності сектору пробації не лише ускладнює роботу персоналу, а й створює системні ризики для безпеки громади: затримує виконання судових рішень, обмежує можливості профілактичної та ресоціалізаційної роботи, ускладнює взаємодію з судами, органами Національної поліції, прокуратурою, органами місцевого самоврядування та соціальними службами, а також знижує ефективність заходів, спрямованих на підтримку ветеранів війни та членів їхніх сімей.

Саме тому прийняття та реалізація цієї Програми є правомірним, обґрунтованим і суспільно необхідним кроком, спрямованим на належне функціонування сектору пробації, підтримання правопорядку, підвищення рівня громадської безпеки, зниження рівня повторної злочинності, а також на послідовну та практичну реалізацію ветеранської політики на території Любашівської  селищної ради.

 

3. Мета та завдання Програми

 

Метою Програми є забезпечення безперервного, стабільного, ефективного та належного функціонування Подільського районного сектору  № 4 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області шляхом організаційної, матеріально-технічної, координаційної та фінансової підтримки за рахунок бюджету Любашівської селищної ради, що спрямовано на належне виконання судових рішень, забезпечення громадської безпеки, реалізацію державної політики у сфері пробації, профілактику повторної злочинності, а також на посилення та практичну реалізацію ветеранської політики в межах повноважень сектору пробації.

Програма покликана створити належні матеріально-побутові, організаційні та ресурсні умови для виконання сектору пробації функцій, передбачених Законом України «Про пробацію» та іншими нормативно-правовими актами, зокрема в частині здійснення нагляду, контролю, соціально-виховної роботи, ресоціалізації засуджених, підготовки досудових доповідей, реалізації пробаційних програм, координації міжвідомчої взаємодії, а також організації індивідуальної роботи з ветеранами війни та членами їхніх сімей.

Основними завданнями Програми є:

- забезпечення належного організаційного функціонування сектору пробації;

- створення належних умов праці персоналу сектору пробації для виконання завдань, пов’язаних з контролем за поведінкою осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, а також осіб, звільнених з місць позбавлення волі;

- підтримання стабільного функціонування інформаційних систем, засобів зв’язку та безпеки, що використовуються у діяльності сектору пробації, у тому числі для конфіденційної роботи з персональними даними засуджених та обміну інформацією з судами, органами поліції, прокуратурою, Службою безпеки України та іншими структурами;

- створення умов для ефективного здійснення нагляду та соціально-виховної роботи з особами, які мають статус військовослужбовців або підозрюються у колабораційній діяльності, що має особливе значення в умовах воєнного стану та підвищеного ризику дестабілізаційних впливів;

- забезпечення ефективної роботи сектору пробації з особами, які підозрюються або засуджені за кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України, зокрема за колабораційну діяльність, передбачену статтею 111-1 Кримінального кодексу України, що передбачає здійснення контролю за виконанням судових рішень, оцінку ризиків повторного правопорушення, проведення індивідуальної соціально-виховної роботи та взаємодію з правоохоронними органами з метою недопущення повторної антидержавної діяльності;

- забезпечення безперервного функціонування адміністративних приміщень сектору пробації шляхом своєчасної оплати комунальних послуг, зокрема електропостачання, теплопостачання, водопостачання, водовідведення та інших витрат, необхідних для організації прийому громадян, проведення соціально-виховної роботи, реалізації пробаційних програм, а також здійснення нагляду за особами, які перебувають на обліку в секторі пробації, у тому числі ветеранами війни та особами, причетними до колабораційної діяльності;

- зміцнення матеріально-технічної бази сектору пробації з метою виконання вимог наказів Міністерства юстиції України від 27.01.2017р. №200/5, від 27.04.2018р. №1301/5, від 29.01.2019р. №272/5, від 03.04.2018 р. №974/5/467/609/280 та інших актів, що регулюють діяльність уповноважених органів з питань пробації;

- забезпечення координації дій між виконавчими органами, сектору пробації, правоохоронними структурами та органами судової влади для узгодженого виконання завдань з підтримання правопорядку та профілактики повторних правопорушень;

- запобігання збоїв у роботі сектору пробації, які можуть призвести до невиконання судових рішень, затримки у підготовці досудових доповідей або порушення умов нагляду за засудженими, у тому числі серед осіб, що становлять підвищену суспільну небезпеку;

- забезпечення належної організації роботи з ветеранами війни, учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни та членами їхніх сімей;

- виявлення та врахування потреб ветеранів, які перебувають у сфері діяльності сектору пробації;

- сприяння соціальній, психологічній, правовій та професійній адаптації ветеранів;

- запобігання соціальній ізоляції ветеранів і сприяння формуванню культури поваги до них;

- залучення ветеранських, громадських, благодійних та волонтерських організацій до реалізації заходів Програми;

- підготовка аналітичних і дорадчих матеріалів щодо вдосконалення практики роботи з ветеранами та іншими особами, які перебувають на обліку секторі пробації;

Реалізація зазначених завдань сприятиме досягненню цілей державної політики у сфері пробації, посиленню громадської безпеки, підвищенню довіри до правосуддя, зниженню рівня повторної злочинності, а також створенню реального, а не декларативного механізму підтримки ветеранів війни у межах діяльності сектору пробації.

 

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем, строки та етапи виконання Програми

 

Розв’язання окреслених проблем передбачається шляхом реалізації комплексу організаційних, координаційних, матеріально-технічних, соціально-виховних, інформаційних та фінансових заходів, спрямованих на забезпечення належного функціонування сектору пробації.

Такий підхід відповідає положенням Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного кодексу України, Закону України «Про пробацію», а також нормативним актам Міністерства юстиції України, які визначають порядок виконання покарань, організацію соціально-виховної роботи, складення досудових доповідей, міжвідомчу взаємодію та інші напрями діяльності органів пробації.

Основними засобами реалізації Програми є:

  • організаційна підтримка діяльності сектору пробації;
  • зміцнення матеріально-технічної бази;
  • фінансування заходів Програми за рахунок бюджету Любашівської селищної ради;
  • налагодження сталої взаємодії з органами місцевого самоврядування, судами, правоохоронними органами, соціальними службами;
  • залучення інститутів громадянського суспільства;
  • проведення профілактичних, інформаційних і соціально-виховних заходів;
  • розвиток ветеранського компоненту у роботі сектору пробації.
  • створення належних умов для роботи сектору пробації з особами, які підозрюються або засуджені за кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України, зокрема за колабораційну діяльність, що передбачає здійснення контролю за виконанням судових рішень, проведення оцінки ризиків повторного правопорушення, соціально-виховної роботи та взаємодію з правоохоронними органами;
  • забезпечення стабільного функціонування адміністративних приміщень сектору пробації шляхом належного фінансування витрат на оплату комунальних послуг, зокрема електропостачання, теплопостачання, водопостачання, водовідведення та інших послуг, необхідних для організації прийому громадян, проведення соціально-виховної роботи та реалізації пробаційних програм.

Особлива увага в межах реалізації Програми приділяється саме ветеранам війни. У цій частині механізм реалізації Програми має бути спрямований не лише на формальний облік чи контроль, а на формування комплексної системи взаємодії, яка дозволяє виявляти потреби ветеранів, реагувати на них, сприяти адаптації та відновленню соціальних зв’язків, забезпечувати недопущення ізоляції та створювати умови для поважного, професійного і людяного ставлення до цієї категорії осіб.

Водночас важливим напрямом реалізації Програми є забезпечення належної організації роботи сектору пробації з особами, причетними до колабораційної діяльності. У таких випадках особливе значення має здійснення контролю за виконанням судових рішень, проведення індивідуальної соціально-виховної роботи, оцінка ризиків повторного правопорушення та координація дій із правоохоронними органами з метою недопущення повторної антидержавної діяльності.

Програма реалізується у два етапи.

Перший етап - 2026 рік:

організаційна підготовка до виконання Програми, уточнення потреб сектору пробації, формування переліку пріоритетних заходів, започаткування системної взаємодії з органами місцевого самоврядування, правоохоронними органами, соціальними службами та суб’єктами підтримки ветеранів. У межах цього етапу передбачається також визначення фактичної потреби у фінансуванні комунальних послуг адміністративних приміщень сектору пробації, зокрема витрат на електропостачання, теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що є необхідною умовою стабільного функціонування підрозділу пробації, організації прийому громадян, проведення соціально-виховної роботи, реалізації пробаційних програм та виконання судових рішень. Одночасно на цьому етапі створюватимуться організаційні умови для підвищення ефективності роботи сектору пробації з особами, причетними до кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки України, зокрема до колабораційної діяльності, що передбачає налагодження взаємодії з правоохоронними органами, проведення оцінки ризиків повторного правопорушення та організацію індивідуальної соціально-виховної роботи з такими особами.

Другий етап - 2027 рік:

продовження виконання заходів Програми, розширення механізмів підтримки ветеранів війни, узагальнення практики реалізації заходів, уточнення потреб сектору пробації та коригування підходів до реалізації Програми за результатами першого етапу. У межах цього етапу особлива увага приділятиметься удосконаленню механізмів роботи сектору пробації з особами, засудженими за колабораційну діяльність, а також забезпеченню стабільного фінансування комунальних витрат, необхідних для безперебійного функціонування адміністративних приміщень сектору пробації та належного виконання покладених на них державних функцій.

Реалізація Програми здійснюватиметься на засадах законності, системності, ефективності, адресності, відкритості, партнерства, поваги до прав людини, конфіденційності та індивідуального підходу, що забезпечить комплексний та збалансований підхід до виконання завдань у сфері пробації, підтримання громадської безпеки, реалізації ветеранської політики, а також організації належної роботи з особами, причетними до колабораційної діяльності в умовах воєнного стану.

 

5. Результативні показники Програми

 

Результативність реалізації Програми визначатиметься за якісними та кількісними показниками, що відображають рівень досягнення поставленої мети, ефективність виконання передбачених заходів, а також результативність використання бюджетних коштів. Основними критеріями оцінки стануть стабільність роботи сектору пробації, належний рівень його  організаційного, матеріально-технічного та ресурсного забезпечення, ефективність міжвідомчої взаємодії з правоохоронними органами, судами, органами місцевого самоврядування, соціальними службами та іншими установами, а також рівень виконання державних завдань у сфері пробації та реалізації ветеранської політики в межах повноважень сектору пробації. Важливим показником результативності також є забезпечення стабільного функціонування адміністративних приміщень органу пробації, у тому числі через належне фінансування та своєчасну оплату комунальних послуг (електропостачання, теплопостачання, водопостачання та водовідведення), що безпосередньо впливає на можливість безперебійного виконання державних функцій у сфері пробації, організації прийому громадян, проведення пробаційних програм та соціально-виховної роботи.

Якісними показниками виконання Програми є забезпечення безперервного та належного функціонування сектору пробації, створення належних умов для виконання службових обов’язків персоналом, дотримання вимог нормативно-правових актів Міністерства юстиції України, зокрема наказів від 27.01.2027 р.  № 200/5, від 27.04.2018р.  №1301/5, від 29.01.2019р. № 272/5, а також вимог міжвідомчого порядку взаємодії від 03.04.2018р. №974/5/467/609/280, забезпечення своєчасного виконання судових рішень, належної підготовки досудових доповідей, ефективної реалізації пробаційних програм і якісного проведення соціально-виховної роботи із засудженими. Окремим важливим індикатором ефективності виступає якість роботи з ветеранами війни, учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни та членами їхніх сімей, які перебувають у сфері діяльності сектору пробації, зокрема в частині виявлення їхніх потреб, сприяння соціальній адаптації, психологічній підтримці, координації з уповноваженими суб’єктами та недопущення соціальної ізоляції таких осіб. Водночас в умовах воєнного стану важливим показником ефективності діяльності сектору пробації є якість організації роботи з особами, причетними до кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки України, зокрема до колабораційної діяльності. У цьому контексті результативність реалізації Програми визначатиметься також ефективністю здійснення нагляду, проведення індивідуальної соціально-виховної роботи, оцінки ризиків повторного правопорушення та забезпечення належної взаємодії з правоохоронними органами щодо таких категорій осіб.

Додатковими якісними критеріями є підвищення рівня безпеки та правопорядку на території Любашівської селищної ради, зміцнення взаємодії між сектором пробації, Національною поліцією України, Службою безпеки України, прокуратурою, судами, органами місцевого самоврядування, соціальними службами, ветеранськими, громадськими та благодійними організаціями, а також посилення довіри населення до державних органів та органів місцевого самоврядування. Важливим критерієм також є формування в межах реалізації Програми належного підходу до підтримки ветеранів, утвердження культури поваги до Захисників і Захисниць України та практична спрямованість заходів на їх адаптацію, ресоціалізацію, правову та соціальну підтримку.

Кількісними показниками Програми визначаються обсяги фактичного фінансування заходів Програми в межах затверджених бюджетних призначень, кількість реалізованих заходів, аналітичних довідок та узагальнених матеріалів, кількість проведених перевірок ефективності використання бюджетних коштів, кількість проведених робочих зустрічей, координаційних нарад і міжвідомчих заходів, кількість осіб, охоплених пробаційними програмами та соціально-виховною роботою, а також динаміка скорочення кількості повторних кримінальних правопорушень серед осіб, які перебувають під наглядом органу пробації. Окремо кількісними показниками мають визначатися кількість ветеранів війни та членів їхніх сімей, яким у межах реалізації Програми надано консультативну, соціальну, психологічну, інформаційну чи іншу підтримку, кількість заходів, проведених за участю ветеранських організацій, а також кількість випадків налагодженої взаємодії з суб’єктами, що забезпечують реалізацію ветеранської політики.

Результатом реалізації Програми стане забезпечення стабільної та належної діяльності сектору пробації, створення стійких організаційних і матеріально-технічних умов для виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, підвищення якості соціально-виховної роботи, зміцнення міжвідомчої взаємодії, зниження рівня повторної злочинності, посилення громадської безпеки та підвищення рівня довіри громадян до інститутів правосуддя. Водночас важливим результатом стане формування дієвого механізму підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей у межах діяльності органів пробації, спрямованого на їх соціальну адаптацію, недопущення ізоляції, забезпечення поваги до їхнього статусу та врахування особливостей їх життєвого і бойового досвіду. Крім того, реалізація Програми сприятиме формуванню ефективного механізму організації роботи сектору пробації з особами, причетними до колабораційної діяльності, що має важливе значення для забезпечення національної безпеки, підтримання правопорядку та стабільності в умовах воєнного стану.

У комплексі зазначені показники відображатимуть ефективність реалізації державної політики у сфері пробації та ветеранської політики, її соціальну значущість і реальний внесок у підтримання правопорядку, суспільної стабільності та безпеки в умовах воєнного та післявоєнного періодів.

 

  1. Ресурсне забезпечення Програми

 

Фінансове та ресурсне забезпечення заходів, передбачених Програмою, здійснюється за рахунок коштів бюджету Любашівської  селищної  ради в межах наявних бюджетних призначень, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством України. Фінансування заходів Програми спрямовується на створення належних організаційних, матеріально-технічних та інших умов, необхідних для безперервного, стабільного й ефективного функціонування  Подільського районного сектору № 4.

Окремим напрямом ресурсного забезпечення Програми є забезпечення належного фінансування комунальних послуг адміністративних приміщень сектору пробації, зокрема витрат на електропостачання, теплопостачання, водопостачання та водовідведення. Стабільна оплата комунальних послуг є необхідною умовою безперебійного функціонування сектору пробації, організації прийому громадян, проведення соціально-виховної роботи, реалізації пробаційних програм, зберігання службової документації та персональних даних, а також належного виконання судових рішень.

Ресурсне забезпечення Програми формується відповідно до норм Бюджетного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про пробацію» від 05.02.2015 № 160-VIII, а також інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність органів пробації, порядок планування та використання бюджетних коштів, забезпечення належних умов функціонування державних інституцій, які реалізують завдання у сфері правосуддя, громадської безпеки, ресоціалізації та соціальної адаптації осіб, що перебувають у конфлікті із законом.

У своїй діяльності сектор  пробації керується, зокрема, Наказом Міністерства юстиції України від 27.01.2017 № 200/5, яким затверджено Порядок складення досудової доповіді, Наказом Міністерства юстиції України від 27.04.2018 № 1301/5, що визначає Порядок виконання уповноваженими органами з питань пробації судових рішень про призначення покарання у виді штрафу, Наказом Міністерства юстиції України від 29.01.2019 № 272/5, який регламентує порядок здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи із засудженими, а також Міжвідомчим порядком взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу від 03.04.2018 № 974/5/467/609/280. Саме виконання вимог зазначених нормативно-правових актів потребує належного ресурсного забезпечення, оскільки без відповідної матеріально-технічної бази, технічного оснащення, організаційної спроможності та належних умов праці неможливе повноцінне виконання покладених на сектор пробації функцій.

Фінансування в межах Програми може спрямовуватися на забезпечення матеріально-технічних, організаційних, інформаційних та інших потреб, безпосередньо пов’язаних з реалізацією її заходів, зокрема на придбання меблів, оргтехніки, комп’ютерного обладнання, засобів зв’язку, канцелярського та господарського приладдя, облаштування робочих місць, покращення умов функціонування адміністративних приміщень, забезпечення належних умов для прийому осіб, підготовки досудових доповідей, ведення службової документації, проведення індивідуальної та групової соціально-виховної роботи, реалізації пробаційних програм, організації міжвідомчої взаємодії та проведення інформаційно-просвітницьких заходів.

Окремого значення у структурі ресурсного забезпечення Програми набуває забезпечення організаційних та матеріальних умов для роботи органів пробації з особами, причетними до кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки України, зокрема до колабораційної діяльності. У зв’язку з цим ресурсне забезпечення Програми має сприяти створенню належних умов для проведення індивідуальної соціально-виховної роботи, оцінки ризиків повторного правопорушення, організації контролю за виконанням умов пробації та налагодження взаємодії з правоохоронними органами щодо таких категорій осіб.

Важливою складовою ресурсного забезпечення Програми є також її ветеранський напрям. У межах реалізації державної ветеранської політики та з урахуванням положень про підтримку ветеранів у системі ДКВС України, ресурси Програми можуть спрямовуватися також на забезпечення організаційних умов для роботи з ветеранами війни, учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни та членами їхніх сімей, які перебувають у сфері діяльності сектору пробації. Така підтримка може включати організацію соціального, психологічного, правового та інформаційного супроводу, налагодження взаємодії з ветеранськими, громадськими та благодійними організаціями, проведення заходів з адаптації, реінтеграції, підтримки ментального здоров’я, недопущення соціальної ізоляції та формування культури поваги до ветеранів.

Оскільки на етапі затвердження Програми точний обсяг фінансування за окремими заходами не може бути визначений остаточно у зв’язку з необхідністю подальшого уточнення фактичної потреби, вартості товарів, робіт і послуг, а також з урахуванням фінансових можливостей бюджету Любашівської селищної ради, обсяги фінансування заходів Програми визначаються або уточнюються під час її реалізації на підставі відповідних розрахунків, кошторисів, обґрунтувань та рішень Любашівської селищної ради.

Для планування, обґрунтування та уточнення потреб у фінансуванні сектор пробації подає відповідні бюджетні, аналітичні та розрахункові документи, зокрема довідки про фактичну потребу, кошторисні розрахунки, аналітичні обґрунтування, інформацію про стан матеріально-технічного забезпечення, пропозиції щодо першочергових заходів та інші підтвердні матеріали.

Додатковими джерелами ресурсного забезпечення Програми можуть бути інші кошти, не заборонені законодавством, у тому числі гранти, міжнародна технічна допомога, благодійна допомога, партнерські ініціативи, підтримка громадських і ветеранських організацій, однак такі джерела мають використовуватись виключно як додаткові та не підміняють собою основного фінансування, яке здійснюється за рахунок бюджету Любашівської  селищної ради.

Ресурсне забезпечення Програми є необхідною передумовою для підтримання належного рівня діяльності сектору пробації, безперервного виконання судових рішень, здійснення нагляду, підготовки досудових доповідей, реалізації пробаційних програм, проведення соціально-виховної та профілактичної роботи, а також для запровадження реального і дієвого механізму підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей у межах повноважень сектору пробації.

 

  1. Координація учасників Програми та контроль за ходом виконання

 

Координацію реалізації Програми здійснює Подільський РС № 4 філії  Державної установи «Центр пробації» в Одеській області із відповідними виконавчими органами, структурними підрозділами та уповноваженими посадовими особами Любашівської  селищної  ради в межах їх повноважень.

Відповідальність за організацію виконання заходів Програми, підготовку пропозицій щодо фінансування, формування необхідних обґрунтувань, розрахунків, аналітичних матеріалів покладається на сектор пробації та відповідальних посадових осіб її територіальних підрозділів у межах їх компетенції. У разі потреби до цієї роботи залучаються інші суб’єкти, що беруть участь у реалізації Програми, зокрема органи місцевого самоврядування, соціальні служби, ветеранські, громадські та благодійні організації.

Контроль за цільовим, законним та ефективним використанням коштів Програми здійснюється на кількох рівнях. Насамперед  уповноважені посадові особи Любашівської селищної ради перевіряють відповідність поданих документів вимогам законодавства, затвердженим бюджетним призначенням, цілям і завданням Програми. Сектор пробації забезпечує підготовку та подання звітності про хід виконання Програми, а також аналітичних матеріалів щодо досягнення результативних показників. Постійні комісії Любашівської  селищної ради в межах повноважень розглядають питання виконання Програми, використання коштів та досягнення визначених результатів.

Моніторинг ефективності виконання Програми передбачає оцінку результативних показників, визначених Програмою, аналіз стану виконання заходів, оцінку ефективності використання коштів, узагальнення проблемних питань і підготовку пропозицій щодо вдосконалення її реалізації. Такий моніторинг охоплює, зокрема, аналіз стану функціонування сектору пробації, рівня забезпечення їх матеріально-технічних потреб, якості міжвідомчої взаємодії, результативності соціально-виховної роботи, а також ефективності заходів, спрямованих на підтримку ветеранів війни та членів їхніх сімей.

Окремою складовою моніторингу є оцінка ветеранського компоненту Програми. У цій частині аналізу підлягають питання своєчасності виявлення потреб ветеранів війни, надання їм соціальної, психологічної, правової та інформаційної підтримки, рівень взаємодії з органами місцевого самоврядування, соціальними службами, ветеранськими, громадськими та благодійними організаціями, а також практичні результати заходів, спрямованих на адаптацію, реінтеграцію, підтримку ментального здоров’я, недопущення соціальної ізоляції та формування культури поваги до ветеранів.

У межах моніторингу також аналізується ефективність роботи сектору пробації з особами, причетними до кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки України, зокрема до колабораційної діяльності, що передбачає оцінку результативності наглядових заходів, соціально-виховної роботи та рівня взаємодії з правоохоронними органами.

Фінансовий контроль та, у разі потреби, аудит здійснюються відповідно до вимог Бюджетного кодексу України, законодавства у сфері державного фінансового контролю та інших нормативно-правових актів. У межах визначених законом повноважень перевірки цільового та ефективного використання коштів можуть проводитися уповноваженими органами державного фінансового контролю та іншими контролюючими органами. У разі виявлення фактів порушення бюджетного законодавства, нецільового використання коштів або неналежного виконання заходів Програми винні особи несуть відповідальність у порядку, передбаченому законодавством України.

У процесі реалізації Програми сектор пробації та співвиконавці забезпечують оперативний обмін інформацією щодо обставин, які можуть впливати на її виконання, у тому числі щодо потреби у додаткових заходах, необхідності уточнення фінансування, організаційних змін, а також щодо питань, пов’язаних із підтримкою ветеранів війни та членів їхніх сімей. У разі виникнення нових потреб або змін у законодавстві відповідальний виконавець може ініціювати внесення змін до Програми в установленому порядку.

Усі організаційні, фінансові та координаційні рішення, необхідні для реалізації Програми, приймаються та оформлюються відповідно до вимог чинного законодавства України, рішень Любашівської селищної ради та внутрішніх організаційно-розпорядчих документів, що регламентують порядок виконання Програми, звітності та контролю.

 

 

 

Секретар ради                                                                                              Людмила МОКРЯК

 

 

 

Начальник Подільського районного сектору № 4

філії Державної установи «Центр пробації»

в Одеській області                                                                                     Ігор ДАРМАКУКА

 

 

 

 

 

                                                 

                                                                                                                                 Додаток 1

до Програми

 

Ресурсне забезпечення Програми на 2026 - 2027 роки

 

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми

 Витрати на виконання Програми, тис.грн

2026 рік

2027 рік

всього

Обсяг ресурсів, усього

20,0

20,0

40,0

у тому числі місцевий бюджет:

20,0

20,0

40,0

 

 

Додаток 2

до Програми

 

Основні напрями діяльності та заходи Програми, виконавці, строки та обсяги фінансування

 

№ з/п

Основні напрями діяльності

Заходи Програми

Строк виконання

Виконавці

Обсяг фінансування, тис.грн.

1.

Організаційне забезпечення діяльності органів пробації

Забезпечення координації діяльності філії та територіальних підрозділів, належного планування, організації та виконання покладених на органи пробації функцій

постійно протягом 2026 -2027 років

Подільський районний сектор № 4

не потребує окремого фінансування / у межах поточної діяльності

2.

Виконання завдань у сфері пробації

Забезпечення належного виконання судових рішень щодо покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, та здійснення нагляду за засудженими

постійно протягом 2026 -2027 років

 Подільський районний сектор № 4

у межах фактичної потреби; обсяг визначається або уточнюється рішеннями Любашівської селищної ради

3.

Соціально-виховна та профілактична робота

Проведення індивідуально-профілактичної, соціально-виховної роботи із засудженими та особами, які перебувають на обліку органів пробації

постійно протягом 2026 - 2027 років

Подільський районний сектор № 4

у межах фактичної потреби; конкретний обсяг фінансування визначається після уточнення потреби

4.

Реалізація пробаційних програм

Забезпечення виконання, впровадження та супроводу пробаційних програм

постійно протягом 2026 -2027 років

Подільський районний сектор № 4

у межах фактичної потреби; обсяг визначається або уточнюється під час реалізації Програми

5.

Підготовка досудових доповідей

Забезпечення належної підготовки досудових доповідей для суду

постійно протягом 2026 -2027 років

Подільський районний сектор № 4

не потребує окремого фінансування / у межах поточної діяльності

6.

Робота з особами, причетними до колабораційної діяльності

Організація нагляду, проведення індивідуальної соціально-виховної роботи, оцінки ризиків повторного правопорушення та взаємодії з правоохоронними органами щодо осіб, засуджених за кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України, зокрема за колабораційну діяльність

постійно протягом 2026-2027 років

Подільський районний сектор № 4

у межах фактичної потреби / у межах поточної діяльності

7.

Матеріально-технічне забезпечення

Поліпшення матеріально-технічного стану приміщень, робочих місць, придбання меблів, оргтехніки, комп’ютерної техніки, канцелярського та господарського приладдя

протягом 2026 - 2027 років

Подільський районний сектор № 4

у межах фактичної потреби; обсяг фінансування визначається або уточнюється рішеннями Любашівської селищної ради

8.

Організаційно-технічна підтримка діяльності

Забезпечення належних умов функціонування адміністративних приміщень, робочих місць, технічної інфраструктури, засобів зв’язку та організації прийому осіб

протягом 2026 - 2027 років

Подільський районний сектор № 4

у межах фактичної потреби; конкретний обсяг фінансування визначається після уточнення розрахунків

9.

Міжвідомча взаємодія

Проведення робочих зустрічей, координаційних нарад, круглих столів із судами, правоохоронними органами, соціальними службами, органами місцевого самоврядування та іншими установами

постійно протягом 2026 - 2027 років

 Подільський районний сектор № 4

не потребує окремого фінансування / за потреби у межах фактичної потреби

10.

Забезпечення функціонування адміністративних приміщень органів пробації

Фінансування витрат на оплату комунальних послуг адміністративних приміщень органів пробації (електропостачання, теплопостачання, водопостачання та водовідведення), необхідних для безперебійного функціонування підрозділів пробації, організації прийому громадян, проведення соціально-виховної роботи та реалізації пробаційних програм

протягом 2026-2027 років

Подільський районний сектор № 4

у межах фактичної потреби; обсяг фінансування визначається або уточнюється рішеннями Любашівської селищної  ради

11.

Взаємодія з громадськістю

Залучення громадських, благодійних, релігійних, волонтерських і ветеранських організацій до реалізації заходів Програми

постійно протягом 2026 - 2027 років

 Подільський районний сектор № 4

не потребує окремого фінансування

12.

 

 

Реалізація ветеранської політики

 

12.1.Виявлення проблемних питань ветеранів війни та членів їхніх сімей, які перебувають у сфері діяльності органів пробації, аналіз їхніх потреб та підготовка пропозицій щодо шляхів їх вирішення

постійно протягом 2026 - 2027 років

Подільський районний сектор № 4

не потребує окремого фінансування / у межах поточної діяльності

12.2. Організація індивідуального соціального, психологічного, правового та інформаційного супроводу ветеранів війни і членів їхніх сімей у межах повноважень органів пробації

постійно протягом 2026 - 2027 років

Подільський РС № 4 , суб’єкти надання соціальних послуг, ветеранські, громадські та благодійні організації

у межах фактичної потреби; обсяг визначається залежно від запланованих заходів

12.3.Сприяння соціальній адаптації, реінтеграції, професійній орієнтації ветеранів війни, недопущенню їх соціальної ізоляції та підтримці ментального здоров’я

постійно протягом 2026 - 2027 років

Подільський районний сектор № 4 , органи місцевого самоврядування, ветеранські та громадські організації

у межах фактичної потреби; конкретні обсяги уточнюються в процесі реалізації Програми

12.4.Проведення заходів, спрямованих на формування культури поваги до ветеранів, розвитку позитивного ставлення до них, недопущення дискримінації, упередженого ставлення або ізоляції

постійно протягом 2026 - 2027 років

Подільський районний сектор № 4 , ветеранські, громадські та благодійні організації

не потребує окремого фінансування / за потреби у межах фактичної потреби

12.5.Узагальнення практики роботи з ветеранами війни, підготовка аналітичних та дорадчих матеріалів щодо вдосконалення механізмів їх підтримки у сфері діяльності органів пробації

 

протягом 2026 - 2027 років

Подільський районний сектор № 4

не потребує окремого фінансування / у межах поточної діяльності

13.

Інформаційно-просвітницька діяльність

Проведення інформаційно-просвітницьких, профілактичних і комунікаційних заходів щодо діяльності органів пробації, профілактики правопорушень та підтримки ветеранів війни

постійно протягом 2026 - 2027 років

Подільський районний сектор № 4

у межах фактичної потреби або без окремого фінансування

14.

Моніторинг виконання Програми

Узагальнення практики реалізації Програми, підготовка аналітичних матеріалів та пропозицій щодо вдосконалення її виконання.

протягом 2026 - 2027 років

Подільський районний сектор № 4

не потребує окремого фінансування / у межах поточної діяльності

 

                                                                                                                            

                  Додаток 3

                                                                                                                                         до Програми

 

     Показники результативності Програми

№ з/п

Назва показника

Одиниці виміру

Вихідні дані на початок дії програми

І етап виконання програми

2026 рік

ІІ етап виконання програми

2027 рік

1

2

3

4

5

 

І. Показники затрат

 

1

Обсяг видатків на реалізацію заходів Програми

тис.грн.

40,0

20,0

20,0

ІІ. Показники продукту

 

1

Кількість заходів, які планується здійснити

од.

28

14

14

ІІІ. Показники ефективності

 

1

Середні витрати на здійснення одного заходу

тис.грн.

1,4

1,4

1,4

IV. Показники якості

 

1

Динаміка розміру надання підтримки на функціонування  Подільського районного сектору №4 філії Державної установи Центр пробації»  з попереднім роком

%

100

100

200

 

 

Секретар ради                                                                                              Людмила МОКРЯК

 

Начальник Подільського районного сектору № 4

філії Державної установи «Центр пробації»

в Одеській області                                                                                     Ігор ДАРМАКУКА

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних